Job shadowing – hiszpania

Miejsce: Hiszpania, Valderrobres (Aragonia)

Termin: 31 października- 9 listopada 2023 r

Uczestnicy: Dyr. Adam Burczyk, Dyr. Agnieszka Stein, Magdalena Knapik, Dawid Bobla, Honorata Kuplowska, Ewa Wręczycka, Aleksandra Nych, Grzegorz Jeżela.

Grupa 8 nauczycieli Zespołu Szkół Nr 6 w Tychach w ramach projektu Erasmus+ (Nasza mobilna szkoła na szóstkę) uczestniczyła w szkoleniu job shadowing w Zespole Szkół
w hiszpańskiej miejscowości w Valderrobres. W kwietniu 2023 roku gościliśmy z tej szkoły dwóch nauczycieli, w maju natomiast troje nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w wizycie przygotowawczej. Można więc powiedzieć, że listopadowa wizyta naszych nauczycieli
w hiszpańskiej szkole to kontynuacja stałej współpracy hiszpańsko- polskiej.

W czasie dziesięciodniowej wizyty nauczyciele z Polski mieli okazję zapoznać się
z innowacyjnymi metodami w nauczaniu i funkcjonowaniu placówki. Uczestnicy szkolenia brali udział w zajęciach praktycznych (gotowanie specjałów kuchni hiszpańskiej, obsługi klientów restauracji) oraz uczestniczyli w lekcji wychowania fizycznego, techniki, biologii, języka angielskiego, matematyki, chemii. Dyrekcja obserwowała sposób zarządzania placówką. Między zajęciami nauczyciele mieli możliwość wymienić się doświadczeniami w zakresie metod nauczania. Wspólnie ze szkołą goszczącą liczymy na kontynuację rozpoczętej współpracy w zakresie wymiany młodzieży lub innych międzynarodowych projektów.